Doprajte svojmu auto vyzerať dobre

Výber disku Borbet závisí v nemalej miere od vkusu a finančných možností danej osoby. Rozmer musí sedieť s údajom v technickom preukaze auta a pasovať k existujúcim pneumatikám,  teda ich rozmerov ako ich šírke aj priemeru.
Najlepšie je poradiť sa s odborníkom v pneuservise. Kto chce kupovať disky sám, musí dbať na to, aby sa zhodoval vonkajší priemer disku a vnútorný priemer pneumatiky, teda na disk 6 J x 16 ide pneumatika, ktorá má v označení symbol R16. Šírka pneumatiky má isté tolerancie, na šírku disku 6 J môže byť vhodných niekoľko rôznych typov pneumatík.
Školený človek v pneuservise presne vie, aké disky môžu byť pre daný typ auta použité, aby mali správnu rozteč dier a príslušné ET, teda hĺbku zálisu disku. Bez toho, aby predajca disponoval databázou a informáciami o konkrétnom type auta a k nemu zodpovedajúcich rozmeroch disku, radšej nič nekúpte.

přezutí pneu

Hliníkové disky získali svoj názov podľa vysokého obsahu hliníka, vďaka čomu majú oproti bežným diskom nižšiu hmotnosť. Na prvý pohľad je zrejmé, že hliníkové disky vynikajú vďaka vrstve ochranného laku aj moderným vzhľadom, a preto ich obľubujú hlavne majitelia úplne nových automobilov. To však nie sú jediné prednosti hliníkových diskov. Ako si vybrať hliníkové disky a s akými vlastnosťami počítať pri ich obstarávaní?

alu-disky-656x300

Výhody hliníkových diskov sú lepší odvod tepla od bŕzd, nižšia hmotnosť oproti bežným diskom, majú moderný vzhľad a na výber máte z množstva variantov na mieru vášmu vkusu. Hliníkové disky znižujú spotrebu paliva.     Nevýhody hliníkových diskov je riziko poškodenia laku posypovou soľou. Nutnosť častejšej starostlivosti o povrch kolesa pomocou špeciálnych prípravkov. Musíte dávať pozor pri parkovaní pri obrubníku.