Upchatý odtok? Žiadny problém.

Asi každého z vás raz za čas potrápi upchaté potrubie v domácnosti. Voda z umývadla každým dňom odteká pomalšie a pomalšie a ak však nezakročíte, nakoniec sa odtok úplne upchá. Prináša to viaceré nepríjemnosti. Najčastejšie príčiny upchatia odpadu sú mastnoty, vlasy, zvyšky jedla či mydla, ktoré na povrchu postupne vytvárajú nánosy špiny. Krtkovanie Nitra Vám s tým rado pomôže.

čistenie odpadov

Dokým nedôjde k havarijnému stavu, kedy je vaše potrubie úplne nefunkčné a komplikuje vám každodennú prácu v kuchyni, kúpeľni či inej miestnosti, môžete použiť rôzne domáce triky a čistiace prostriedky. Ak si však neviete poradiť, odporúčam využiť služby profesionálov. Ak nechcete však volať odborníkov alebo sami siahať po najrozličnejších chemických prostriedkoch na čistenie, je nevyhnutné, aby ste dodržali niekoľko zásadných pravidiel. Údržba sifónu aj potrubia je náročná a zaberie aj značný čas. Ak chcete znížiť riziko zanesenia, ušetriť si starosti aj obsah svojej peňaženky, nezabudnite dodržiavať tieto rady. Základom je typ sitiek. Použite také, ktoré dokážu zachytiť aj väčšie nečistoty. Do drezu rozhodne nevylievajte vodu, ktorá obsahuje zvyšky jedál alebo dokonca kuchynský olej. Ten je príkladom toho, ako naoko nevinná tekutina dokáže narobiť vo vašej domácnosti obrovské problémy. Pokúste sa zabrániť vnikaniu vlasov či fúzov do odpadu. Do záchodu nesplachujte hygienické potreby. Čistenie odpadu pomocou strojov je spoľahlivým riešením najmä pre upchatý odpad umývadla.

krtkovanie

Môžete ho však použiť aj na neodtekajúcu sprchu či upchatý záchod. Čistenie tlakovou vodou je najvhodnejšie použiť pre upchaté domové stúpačky, odpady a kanalizáciu. Frézovanie vodovodného potrubia využite v prípade, ak potrebujete spoľahlivo odstrániť vodný kameň či vápenec. Frézovanie stúpačiek a domových odpadov je vhodné na odstránenie usadenín a naplavením, prípadne ak máte problém so zatukovaným potrubím. Strojné čistenie je ideálnou pomôckou pre upchatý odpad umývadla a kuchynského drezu, čo predstavuje asi najväčší problém pre domácnosti. Odpadové potrubie môžete čistiť aj takzvaným motorovým perom. Motorové pero otáča oceľovú špirátlu, ktorá je ukončená rôznymi druhmi vrtákov, škrabákov či frézou. Okrem toho, že krtkovanie zaistí efektívne odstránenie odpadu, ide aj o veľmi šetrný proces, ktorý nemá žiadny negatívny vplyv na stav kanalizačných rúrok. Pred samotným krtkovaním však musíte zvážiť aj typ špirály, čiže si poriadne premerajte priemer potrubia, jeho kvalitu, silu, či dĺžku.