Aké typy domov sú žiadané?

Nikto nechce s rodičmi bývať stále. Pocit vlastného domova je na nezaplatenie. Aj keď veľa mladých ľudí, hneď ako dostanú príjem, opustia rodičovské domy. Nájsť si podnájom nie je najšťastnejšie riešenie. Platíte mesačne a nikdy nič nebudete vlastniť. Preto je lepšie na bývanie si požičať a myslieť aj na budúcnosť. Byty ponúkané na internetových stránkach často krát presahujú rozumnú cenu. Preto môžete vidieť množstvo nových domov, ktoré sa začínajú stavať.

vila
 
Aké domy sú dnes moderné?             Kým kedysi naši rodičia a starí rodičia stavali viacgeneračné veľké domy, dnes je situácia úplne iná. Stále najpopulárnejšie sú prízemné bungalovy. Rozlohou pripomínajú väčší 3-izbový byt. Obvykle typické pre 4-členné rodiny s deťmi. Súčasťou väčšiny bungalovov je aj garáž prepojená s obývacou časťou. Ale ak potrebujete väčší obytný priestor a chcete ďalšiu izbu, niektoré typy ponúkajú len možnosť prístrešku pre auto. Rozlohou o niečo väčšie sú dvojposchodové domy jednoduchých obdĺžnikových tvarov s rovnou strechou. Práve rovné strechy sú teraz žiadanejšie a je úplne jedno či ide o prízemné, alebo viacposchodové obydlie.   

bungalov
 
Ktoré farby a materiály si vybrať?    V minulosti si väčšina domácnosti vyberala pestré, farebné maľby. Či už v interiéri alebo fasáda, farby boli ladené do zelenej, marhuľovej či žltej. Výnimkou neboli ani modré domy. Dnes je móda úplne iná. Okolo seba môžete nájsť najmä bielu a sivú. Tieto farby pôsobia moderne a nadčasovo. Interiér býva tiež ladený do neutrálnych farieb a použité sú čierne obklady či dlažby. Práve tie pomaly nahrádzajú drevo ako podlahovú krytinu. Na obklady sa čoraz častejšie používa mramor. Ten je však drahý, ale v obchodoch zoženiete lacnejšie verzie s týmto motívom. Pri zariaďovaní si skutočne nelámte hlavu ladením. Všetko vyberajte v bledých farbách a váš dom stavajte čo najjednoduchšie. Vnútri to bude pôsobiť čistým, luxusným dojmom. Lepšie urobíte, keď viac času strávite pri výbere zariadenia.

Categories: Nezařazené