Krása

Ženy chcú byť už odjakživa krásne. Chcú sa páčiť okoliu, svojim manželom, deťom alebo kolegom v práci. Majú potreby vyzerať dobre. To svedčí o ich intelektuálnosti. Avšak čo taká starostlivosť o pleť a telo obnáša?
Denný krém je už podľa samotného názvu potrebný na používanie cez deň. Zabraňuje nečistote z vonkajšieho prostredia aby sa ukladala na našej tvári. Pleť dostatočne hydratuje a vyzerá mladšie a krajšie.
Nočný krém je určený na natretie pred spaním. Jeho účinky fungujú práve v noci, keď spíme. Vtedy pleť môže pekne dýchať a nevystavuje sa vonkajšiemu prostrediu. Ráno sa preto zobúdzame vždy svieže a dobre naladené na každodenný rituál.nalíčená žena
Keď už spomínam ráno, povieme si niečo o každodennom líčení. My ženy sa už oddávna zvykneme maľovať. Nanášame si na pleť hydratačné krémy, make-upy, čistíme si pleť rôznymi čistiacimi prostriedkami určenými práve na čistenie pleti. Tieto čistiace prostriedky nám pekne zmyjú z tváre všetky nečistoty a my si môžeme ľahnúť do postele s pocitom čistoty pleti.
Oči sú veľmi dôležité. Takisto ich zvykneme zvýrazňovať rôznymi očnými tieňmi, očnými linkami, či nanášať si na mihalnice maskary na oči. Očné tiene poznáme väčšinou v podobe sypkého prášku. Tento sypký prášok sa dá dnes už kúpiť v rôznych farbách a vy si môžete nakombinovať aký odtieň na svojich očiach chcete mať. Chcete, aby vaše oči boli v podobnom odtieni ako vaše oblečenie? Nie je to už žiadny problém. Očné linky zvyknú byť najmä v tekutej forme. Nanášajú sa ako tenká čiara na horné viečko. Je to zložitejšia procedúra. Avšak keď si na to žena zvykne, potom jej to ide už „samo“. Maskary na oči majú za úlohu predĺžiť a zahustiť naše mihalnice. Zvyknú byť najmä čierne, ale v dnešnej dobe poznáme aj modré očné linky, či linky v iných farbách. Avšak asi najviac víťazí práve čierna. Tá je vhodná aj k farebnejším očným tieňom.výrazné pery
K pekným očiam nepochybne patrí aj skrášlenie alebo zvýraznenie vašich perí. Vaše pery musia byť krásne. Ak máte výrazné oči, určite si nenaneste výrazný rúž na pery. Zvoľte balzam na pery alebo maximálne nenápadný lesk na pery. Ak ste si ale oči neskrášlili až takými výraznými farbami, ale zvolili ste prirodzené farby, na pery si môžete naniesť aj výrazný červený rúž.
Nevyhnutnosťou skrášľovania každej žena je starostlivosť o vlasy. Na vlasy si hádam potrpíme všetky. Denné umývanie, fúkanie a žehlenie vlasom určite nepomáha. Podľa typov vlasov už vieme, kedy je správny čas ich dať „do laty“. Potrebujete skrátiť váš účes? Asi najlepšia voľba je objednať sa do kaderníctva. Kaderníčka vám aj poradí a ostrihá vás podľa vašich želaní a prianí.
Naša tvár a vlasy proste musia byť dennodenne upravené a pekné. Len tak sa budete cítiť pokojne a šťastne.