Ako šetriť peniaze

Je viacero spôsobov ako ušetriť peniaze a podporiť tak svoj domáci rozpočet. Povieme si ako na to. Na začiatok si napíšte na papier svoje výdavky za posledný mesiac, všetky. Ak si ich nepamätáte, dajte si mesiac na skúšku a spíšte si všetky vaše výdavky. Na konci mesiaca sa k tomu vrátite. Dôležité je, aby ste naozaj spísali všetko, bez rozdielu, musíte mať prehľad o tom kam idú vaše financie.
Ak máte zoznam vašich výdavkov prezrite si ho a uvedomte si, čo nie je potrebné. Nemíňajte peniaze tam, kde to nie je až tak nutné. Tu sú príklady ako na to. Bod prvý, zbavte sa zlozvykov. Prestaňte fajčiť a piť alkohol, ak si spočítate aké sumy dávate na tieto neduhy, zistíte, že je tu hneď priestor, odkiaľ odkloniť peniaze na sporenie.mince.jpg
Nekupujte to čo nepotrebujete. Dnes je síce on-line svet a viete si doslova všetko kúpiť on-line. Nerobte to, kupujte len to, čo naozaj potrebujete.
Varte si jedlo doma. Áno čítate správne, obmedzte stravovanie v reštauráciách a fastfoodoch. Uvarte si jedlo doma, a tým získate zároveň dobrú a výdatnú stravu, lebo viete sami, čo ste do jedla dali alebo nedali. Zároveň takto ušetríte niekoľko desiatok eur.
Ak sa to dá, choďte pešo, obmedzte taxíky prípadne hromadnú dopravu, podotýkam ak je to možné. Je zbytočné sa všade voziť, či už vaším autom, ak to nie je úplne nevyhnutné. Prejsť sa je zároveň zdravé a prospešné pre váš organizmus.
Najlepší spôsob ako viac ušetriť, je viac zarobiť.Predajte veci, ktoré už nepotrebujete. Skúste si niečo viac privyrobiť, je viacero možností ako na to. Chcete si privyrobiť, učte sa. Síce pri niektorých kurzoch budete musieť čo to investovať, investujete do seba a do budúcnosti. Peniaze sa vám určite vrátia, to stojí za to.prasátko.jpg
Značkové veci sú zbytočne predražené a na trhu je naozaj toľko tovaru, že si môžete vyberať veci aj mimo predražených značiek.
Skúste využiť tieto princípy a uvidíte, že sa vám podarí ušetriť nemalé peniaze.