Alternatívne bývanie v kamióne. Nie, nejde o žart!

Možno si niektorí z vás poklepú po čele, keď čítajú tieto riadky: bývať v kamióne? Čo je to za výmysel? Že vy si to nedokážete predstaviť? No nie je to až taký šialený nápad, ako na prvé počutie vyzerá. Potrebná je k tomu len štipka kreativity a k tomu zmysel pre poriadok.

pojízdný bufet

Štyri kolesá lacnejšie ako byt

Potom vám už nič nebráni, aby ste si zariadili útulnú domácnosť v zadnom priestore kamióna. Možno tomu nebudete veriť, ale tento spôsob bývania má aj svoje plusy. Samozrejme, ide o domácnosť na kolesách, a to znamená, že všetko si so sebou nosíte všade, kam sa pohnete, prekážkou nie sú ani dlhé trasy a ďaleké destinácie. Najpodstatnejšou výhodou mobilného bývania je jeho cena, tá je podstatne nižšia ako náklady na klasický byt alebo dom, dokonca drahšie sú aj jedno alebo dvojizbové byty. Takže kamión je z pohľadu výšky investície nenáročným, ale efektívnym rozhodnutím. Príkladom vám môže byť mladý pár z Anglicka, ktorý sa pre túto formu bývania rozhodol a z mobilného priestoru si vytvoril sympatickú a príjemne pôsobiacu domácnosť.

přívěs

Trocha šikovnosti s môžete bývať

Bývanie je vo vyspelých ekonomikách veľmi vysokou položkou v rozpočte rodín, ale aj jednotlivcov, je častokrát potrebné siahnuť po hypotékach a zadĺžiť sa tak na celý život. Človek je však kreatívna bytosť a dokáže si poradiť aj s ťažkými prekážkami. A v tom zmysle konali aj mladí ľudia z Anglicka, kúpili si kamión a vytvorili si v ňom svoj domov. Táto alternatíva bývania im odkrojila z rozpočtu okolo 23 000 eur, no v byte majú všetko, čo k životu potrebujú, možno aj čosi navyše. Kompletne zariadená kuchyňa, nábytok, postele, toaleta, umývadlo, obrazy na stenách a tak ďalej. Samotný kamión si vyhliadli na e-Bay a jeho cena bola len 5 000 eur. Je to síce staršie auto, ktoré museli aj trocha zrekonštruovať, ale mladí ľudia sú šikovní, opravili ho a zariadili tak, aby sa v ňom bývalo pohodlne a mali k dispozícii všetko, čo ku každodennému životu potrebujú. Menšou nevýhodou je neveľký priestor, ale pre nenáročných ľudí to nie je žiadna katastrofa.