Blíži sa leto a s ním aj kosenie trávy

Nemôžete predsa dopustiť aby susedov trávnik bol krajší ako ten vás. Práve preto prichádza na rad pomocník ktorého každý správny chlap ocení. Tak ako v kuchyni ocení gazdinka robotický mixér tak vy určite oceníte poriadnu kosačku na trávu. No ale tu nastáva problém. Dnes už nie je problém kúpiť kosačku trebárs v supermarkete. Ale problém je aby ste nevyhodili peniaze von oknom. Ak berieme v úvahu najlacnejšie modeli. Tak tu sa cena pohybuje od 30€ za kus. Nemá nejaký väčší zmysel sa nimi zaoberať. Výkon aj kvalita materiálov sú si dosť podobné a zvyčajne vydržia tak 3-4 sezóny kosenia. No za tú cenu sa napriek krátkej životnosti vyplatia. My si skôr povieme aké typy kosačiek máte na výber. Preto je jasné že zlá voľba by zamrzela, a o to viac aj samotnú peňaženku.

sekačka

Akumulátorová kosačka
Na trhu je dnes na výber veľa výrobcov ako aj typov kosačiek. Ak sa vám nechce za sebou ťahať kábel, a ste fanúšik všetkého čo príde na trh. Nie je nič lepšia ako akumulátorová kosačka. Výhodou oproti ostatným variantám je že stačí dobyť batériu a môžete kosiť. Nevýhodou je krátky čas kosenia. Zvyčajne to býva okolo 40-60 minúť v závislosti od koseného terénu.

Benzínová kosačka
Naproti vyššie spomenutej, tak benzínová kosačka týmto neduhom netrpí. Oproti ostatným zvyčajne ponúka výrazne vyšší výkon. No tu musíte počítať s tým že si aj priplatíte. Predsa len tento druh kosačiek sa predáva väčšinou v špecializovaných predajniach, a záhradných centrách práve z dôvodu vyššej ceny.

Elektrická kosačka
Ak vás nebaví stále dookola dolievať benzín a nie ste ani zarytím odporcom kábla. Potom nemá pre vás zmysel vyhadzovať stovky eur za najnovší model na trhu. Pravdepodobne vám bohato postačí pár eurová kosačka a kľudne aj z najbližšieho supermarketu.

elektrická sekačka

Ručná kosačka
Poslednou možnosťou ako pokosiť trávnik a popri tom aj zhodiť nejaké to kilečko na bruchu je ručné kosenie. Je výhodná predovšetkým do malých záhrad. No nedajte sa zmýliť názvom. Pretože na cene sa to rozhodne neodráža.