Chcete sa stať rodičmi? Najprv si urobte „poriadok“ v posteli

Chceli by ste poznať recept na šťastie? Podľa názorov mnohých odborníkov ide o jedno slov, a to rodičovstvo. Aby ste však mohli byť šťastnými rodičmi musíte si najprv nejaké ratolesti urobiť. Nebudeme sa tváriť, že sex nemá priamy súvis s tehotenstvom, a teda i rodičovstvom. Aj tu platí, že uspokojujúci sexuálny život vplýva na vaše šance otehotnieť. Pokiaľ sa snažíte splodiť dieťa, nemali by ste do postele „chodiť“ len za týmto účelom. Keď chýba vášeň, vzrušenie a samozrejme i šťastie, môžete maž vážne problémy s otehotnením.

Muž a žena v objatí

Pýtate sa ako otehotnieť bez zbytočných komplikácií? Dodržiavajte nasledujúce zásady:

  • Stres je v snahe otehotnieť tou najväčšou stopkou. Platí to pre oboch partnerov. Stres u mužov znižuje produkciu testosterónu, kvalitu spermií a spôsobuje problémy s erekciou lacnegenerika.to. Ženské telo na stres reaguje ešte citlivejšie. Matka príroda to zariadila tak, že ak telo ženy nefunguje na sto percent, nedovolí je splodiť dieťa.

  • Netlačte na pílu, v tomto prípade na svojho partnera alebo partnerku. Budete iba vystresovaní, a to, ako sme si vysvetlili o niekoľko riadkov vyššie, vám otehotnieť nepomôže.

  • Buďte zdraví, čo platí pre oboch partnerov. V tomto prípade hovoríme vyslovene o fyzickom zdraví. Snažte sa dodržiavať zdravý životný štýl a hlavne zapracujte na tom, aby ste mali pod kontrolou prípadné chronické ochorenia.

Muž a žena bozkávajúci dieťa

  • Buďte šťastní! Psychická pohoda je prvým i posledným prikázaním pre všetkých, ktorí sa chcú sať rodičmi.


Keď to nejde, tak to nejde

Problémy s erekciou môžu byť pri snahách o otehotnenie veľmi veľkou prekážkou. V prvom rade ide o neschopnosť dosiahnuť erekciu, bez ktorej sa dieťa plodí len veľmi ťažko. Pokiaľ s takýmto problémom bojujete i vy, nemajte strach požiadať o pomoc sexuológa, urológa alebo svojho obvodného lekára. Dnes existuje množstvo spôsobov, ako byť po tejto stránke stopercentne fit.