Farma ktorá vzdeláva

Uprostred Izraelu nájdete jednu netradičnú farmu. Jej názov je Freedom farm. Nachádza sa tu viac ako dvesto zachránených zvierat, z celej krajiny. Jej hlavnou úlohou však nie je iba záchrana nemých tvorov, ale hlavne vzdelávanie nás, ľudí.

Freedom farm sa špecializuje na záchranu hospodárskych zvierat.Ich pôvodný osud bol jednoznačný. Mal sa z nich stať hamburger, alebo chutná večera. Na tomto mieste, sa to ale všetko zmenilo a teraz žijú vysnívaný život. Každé zviera na farme má svoje meno, obrovský výbeh, alebo dokonca možnosť voľného pohybu. Niektorí z obyvateľov majú dokonca svoj vlastný domček.

kráva

Tieto zvieratá dostávajú naozaj extra starostlivosť. Mohli by sme pokojne povedať, že sa majú lepšie ako väčšina ľudí. stará sa o nich viac ako 500 dobrovoľníkov. Niektorí z nich zvieratám dokonca hrávajú na gitare. Nájdete tu aj množstvo chorých a telesne postihnutých jedincov. Aj pre takéto zvieratá sa tu však našli riešenie. nie je ničím neobvyklým, že sliepky, alebo kravy dostanú svoj vlastný invalidný vozík. Niektoré dokonca aj protézu. Mnohé z nich totiž pochádzajú z veľkofariem, kde boli týrané, alebo inak zanedbávané.

koza

Možno si hovoríte, že je to trošku prehnané. To nakoniec koncov nepopierajú ani samotný ošetrovatelia. Ich hlavným cieľom však nie je to, aby si kozy mohli zatancovať. Chcú ukázať ľuďom, že zvieratá sú živé tvory, ktoré si zaslúžia humánne zaobchádzanie a nie život v stiesnených klietkach. Podľa zriaďovateľov tejto netradičnej farmy, do dnešného dňa zachránili viac ako dvesto zvierat, no vzdelali viac ako dvesto tisíc ľudí. No a práve vzdelávanie je ich hlavnou náplňou. Deti a dospelí, ktorí toto miesto navštívia, totiž môžu a vlastné oči vidieť a zažiť, že aj nemé tvory majú citu a dokážu rozdávať nekonečné množstvo lásky. Možno aj vďaka takýmto projektom ľudská spoločnosť postupom času konečne pochopí, že zvieratá nie sú predmetmi, ale živými a cítiacimi tvormi.