Fortnite si poriadne vystrašil fanúšikov: Hra bola úplne nedostupná!

Známa hra od tvorcu Epic Games dala svojim hráčom poriadny šok. 13. októbra sa naraz vypli všetky serveri a hra nešla nijakým spôsobom načítať. Respektíve celá mapa zmizla v čiernej diere, a obrazovka zostala tmavá, len zo spomenutou dierou v strede. Účet vývojárov na Twitteri takisto stmavol a bolo odstránené aj všetko čo v minulosti zverejnili.postavy z hry Fortnite.png
Fortnite je počítačová hra typu „Battle Royale“, ktorá vznikla v roku 2011. Rokmi prešla určitými zmenami, no vznikla z nápadu spojiť budovanie vlastného prostredia štýlom sandbox a strieľačku. Používa softvér Unreal Engine a to pre všetky tri možné módy. Stala sa druhou najhranejšou hneď po Minecrafte, čo nie všetkých potešilo. Videohra je totižto slávna medzi mladou generáciou, no tá staršia ju už až tak neuznáva. Na internete sa jej aj napriek vysokej obľúbenosti dostáva veľa nenávisti, či zábavy na jej účet.
Táto udalosť teda samozrejme spôsobila všeobecnú paniku, pretože ľudia si mysleli, že hra bola úplne zrušená a už nikdy nepríde späť, čo však bolo nelogické, keďže sa teší všeobecnej popularite. To však nezabránilo neprajníkom vychutnať si tento moment ako absolútne víťazstvo a naopak častým používateľom trápiť sa nad osudom svojho sveta. Niektorý dokonca tvrdili, že bohatý inžinier a podnikateľ Elon Musk Fortnite kúpil a jednoducho ho zmazal. V skratke povedané, celý online vesmír tento „škandál“ zobral dosť vážne. No len na pár dní.počítačová hra.jpg
Ako sa asi dalo čakať, nebol to koniec pre túto počítačovú zábavku. Ani nie o dva dni neskôr bolo všetko v normále – alebo skôr ešte lepšie. Autori chceli len takto symbolicky, a vo veľkom, ukončiť takzvanú sériu 10 a predstaviť zbrusu novú sériu 11, kapitolu 2 s novučičkou mapou s názvom Okraj sveta. Všetko je teda v najvyššom poriadku, hoci nie všetkých to upokojilo. Väčšina hráčov sa, pravda, plynule vrátila k pokračovaniu v hraní, no našli sa aj taký čo spochybňujú spôsob akým táto aktualizácia prešla. Zdôrazňujú aká riskantná to bola „operácia“ a že keby sa z nejakého dôvodu mal update oneskoriť, videohra mohla prísť o svojich záujemcov, lebo by si našli niečo iné (niektorý dokonca dodávajú, že aj lepšie) na skrátenie dlhej chvíle.
Prešlo však už niekoľko týždňov a na celú vec sa pomaly zabúda. Fanúšikovia ďalej hrajú, odporcovia ďalej odporujú, a Fortnite ďalej zarába.

Categories: Hry