Hry na internete

Na internete nájdete všetko. Medzi inými aj hry. Pokiaľ si myslíte, že za všetko treba zaplatiť máte pravdu len z polovice. Dobrá internetová hra môže byť aj zadarmo a nemusí vás stáť ani cent.
Na svete je niekoľko veľmi populárnych hier, ktoré hrajú milióny hráčov úplne zadarmo. Môžete to skúsiť aj vy.Hra Fortnite.jpg
Minecraft
Hra, ktorá sa neustále vyvíja a má tisícky až milióny hráčov na celom svete. Nájdete tu všetko – prekvapenia, dobrodružstvá, môžete v nej stavať, získavať suroviny, spoznávať okolitý svet, bojovať s nepriateľmi a aj uzatvárať priateľstvá. Je v dvoch verziách.
Multiplayer – pre viac hráčov
Singleplayer – pre jedného hráča
Táto internetová hra prakticky nemá koniec. Obsahuje množstvo svetov a len na vás záleží, ktorý si stiahnete a zahráte.Budujte v Minecraft.jpg
Fortnite
Pomerne nová online hra, ktorú hrá naraz až 100 ľudí. Princíp je jednoduchý. Všetci účastníci kola bojujú medzi sebou na ostrove, z ktorého nebezpečná búrka stále ukrajuje kus zeme. Hráčska plocha sa tak zmenšuje a všetci účastníci hry sú tak nútení bojovať medzi sebou, ale aj nepriateľmi o územie. Víťazom je jedinec, alebo skupina, ktorá ovládne ostrov skôr ako ho zničí búrka.
Existuje aj ďalšia, mierovejšia verzia tohto programu. Vo Fortnite Creative si vyberiete ostrov, na ktorom budete budovať, stavať, pestovať a pod. Tam vás žiadny boj nečaká.
Counter Strike
Counter strike je niečo pre milovníkov strieľačiek. Môžete si vybrať, v ktorom týme budete hrať. Môžete byť vojakom a bojovať proti teroristom, môžete byť v skupine policajtov zachraňujúcich rukojemníkov, či zneškodňujúcich bombu.
Tiež, ak chcete môžete byť v družstve tých zlých. Princípom tejto online multiplayerovej hry je zničiť druhé družstvo. Ide o tímovú hru, takže bez zmyslu pre spoluprácu nemáte veľkú šancu vyhrať.
Máša a medveď
Ruská, celosvetovo známa a populárna rozprávka pre tie najmenšie deti sa dočkala aj hernej verzie. Veselé a neposedné dievčatko so svojim kamarátom medveďom v každej časti hry prežívajú rôzne dobrodružstvá, ktoré deti nie len zabavia, ale aj niečomu priučia – varenie lekvárov, zbieranie plodov, matematika, skladanie puzzle a pod.