Kúpte si led žiarovky so závitom e27. Sú skvelou voľbou do interiéru.

LED žiarovky so závitom E27 patria stále medzi najpoužívanejšie typy žiaroviek v domácnostiach, firmách, školách a kdekoľvek, kde sa svieti. V ponuke LED žiaroviek so závitom E27 nájdete rôzne prevedenia s rôznymi konštrukciami, počtom LED diód a rôznymi výkonovými parametrami.
Ako si správne vybrať LED žiarovky E27? Pri všetkých typoch LED žiaroviek je najdôležitejšia svietivosť LED žiarovky označovaná lumen a udáva, koľko svetla celkovo vyžiari svetelný zdroj do všetkých smerov.

LED žiarovka

Ak chcete teda nahradiť klasickú žiarovku úspornou LED žiarovkou je potrebné vybrať správnu svietivosť. LED žiarovky e27 Ledprodukt vám ušetria až 90% na energiách. LED žiarovky dokážu poskytnúť rovnakú svietivosť ako klasické žiarovky už pri veľmi nízkom príkone, čo môžete vidieť aj v tabuľke vyššie, čím ušetria nemalé finančné prostriedky na spotrebe energií. Pri výbere LED žiaroviek je potrebné sledovať niekoľko základných parametrov. Tieto žiarovky pomaly nahrádzajú všetky klasické žiarovky, pretože vďaka svojim hlavným výhodám, ako je dlhá životnosť a úspora spotrebovanej energie sa stali súčasťou mnohých domácnosti. Tieto moderné žiarovky fungujú na princípe LED diód. LED je polovodičová elektronická súčiastka, ktorá vyžaruje úzko spektrálne svetlo, keď ňou prechádza elektrický prúd v priepustnom smere. LED žiarovky sa odlišujú aj farebným prevedením, kedy farba vyžarovaného svetla závisí od chemického zloženia použitého polovodičového materiálu. Keď ste sa už rozhodli vymeniť klasické žiarovky za úsporné LED žiarovky, je dôležité upriamiť pozornosť na ponúkané parametre LED žiarovky. Medzi najdôležitejšie parametre LED žiaroviek patrí svietivosť, typ led diód, farba svetla a uhol svietenia.

úsporná žárovka
Dôležité je vedieť, že LED žiarovky si nevolíme podľa počtu Wattov, ako klasické staré žiarovky. Preto nemusí stále 8W LED žiarovka svietiť rovnako ako 40W klasická žiarovka. LED žiarovky sú obľúbené hlavne pre svoju dlhú životnosť a nízku spotrebu energii, čím ušetria domácnosti nemalé finančné prostriedky na energie. Životnosť nám pri LED žiarovkách udáva dobu, za ktorú poklesne svetelný tok na určitú hodnotu. Ak je pri LED žiarovke životnosť 30 000 hodín, to znamená, že proces degradácie začína už po 15 000 hodinách a pri 30 000 hodinách ma LED žiarovka o 20% – 30% nižšiu svietivosť ako na začiatku. LED žiarovka naďalej svieti a môže svietiť aj ďalších 30 000 hodín, iba sa zníži jej pôvodná svietivosť.