Náš malý veľký poklad

Neexistuje hádam žiadna lepšie správa pre dvoch zamilovaných ľudí, ako to, že čakajú dieťa. Vtedy sa všetko od základov zmení, váš vzťah začína nadobúdať pravú, skutočnú hodnotu a zmysel, a je načase spraviť v živote pár veľmi dôležitých rozhodnutí a zmien.

miminko

Keď sa pár dozvie, že už onedlho budú namiesto dvoch traja, prináša to so sebou množstvo radosti, ale aj starostí. Nech sa totižto na nový prírastok tešíte akokoľvek moc, stále je tu neodkladná starosť. Nový rodičia majú vždy prirodzene veľmi veľa otázok a pochybností, pretože starať s o maličké dieťa nie je žiadna sranda, je to veľmi zodpovedná úloha.
Často zvykne matku aj otecka preto pochytiť panika a pochybnosti. Začnú sa vyskytovať otázky typu: Ako sa o dieťatko postaráme? Budeme dobrými rodičmi? Bude mať naše dieťatko všetko, čo bude potrebovať? Zvládneme tak zodpovednú úlohu ako byť rodičmi zodpovedne zvládnuť? A čo všetky tie plienky, perinky, malé topánočky a šatičky, cumlíky, kolíska a hračky? Máme na to dosť prostriedkov a sme na rodičovstvo dostatočne pripravení?

dotek

Pochybností bude viac ako dosť. V takýchto prípadoch však vždy víťazí láska a tá krásna potreba rodičovského pudu. Spolu s rastúcim dieťatkom v maminkinom brušku prichádzajú aj čoraz väčšia radosť, ale aj starosti. Postupne si uvedomíte, že musíte začať riešiť bývanie, ak spolu ešte nebývate, ale aj to,, ktoré už čoskoro zavíta na tento svet.
Pokiaľ už viete, či budete mať chlapčeka alebo dievčatko, zariaďovanie vám to určite uľahčí, a môžete staviť na farby, ktoré reprezentujú dané pohlavie. Ak sa však chcete nechať prekvapiť a či budete mať malú princeznú alebo malého princa zistíte až pri pôrode, stavte na neutrálne farby. Dôležitejšie ako farby je však samotná výbava, ktorú nesmiete podceniť a musíte myslieť najmä na bezpečie vášho dieťatka.