Od súčasných zábradlí očakávame hneď niekoľko priorít. Akých?

Ak spomenieme potrebný doplnok pre schody alebo balkóny, napadnú nás zábradlia a s nimi si spájame ich prioritný účel- bezpečnosť. V súčasnosti však do popredia dávame aj iné priority a kvality, ktoré s týmito prvkami súvisia.

Schody, zábradlie, červené dvere

Dôležitá je tiež ich estetika, moderný dizajn, či napríklad dlhá životnosť a nízka náročnosť údržby, čo sú body, ktoré najlepšie spĺňa nerezove zabradlie. Respektíve typ zábradlia vyrobený z nereze (nerezovej ocele, resp. antikory), čo je materiál, pre ktorý sú spomenuté body špecifické. Preto vlastne nie je prekvapením, že práve tento sa stáva populárnym a vidíme ho vo viacerých interiéroch ako aj exteriéroch, či už vravíme o firmách alebo rodinných domoch a bytovkách. Rovnako v spojitosti s interiérovým alebo vonkajším schodiskom, ako aj balkónmi.

Mladá žena na schodoch, zábradlie

Nerez je vlastne antikorová oceľ, čo nemá tendenciu hrdzavieť a preto sa s ňou spája minimálna starostlivosť, zároveň vysoká životnosť a s ňou dizajnová stálosť.
Výsledkom je naprkílad fakt, že odoláva korózii, má kvalitnejšie mechanické vlastnosti a takisto sa hodí pre umiestnenie do exteriéru, kedy však musí ísť o antikoru s kompatibilným stupňom odolnosti, aby napr. zábradlie dizajnovo odolávalo aj takým vplyvom, akým je dážď a zhoršené vonkajšie podmienky.

Samozrejme v prípade interiérov je to trochu ľahšie, v takomto prípade stačí tento prvok prakticky len prebehnúť vlhkou handrou. V tomto prostredí má tendenciu vydržať minimálne 50 rokov, čiže pravdepodobne aj viac. V oboch prípadoch je však vhodné pretieť nerez špeciálnymi prípravkami, ktoré zábradliu pomôžu udržiavať si tú správnu lesklosť.

Žena na balkóne, relax

Dôvodom, prečo však určite niekto bude váhať nad jeho kúpou sú hlavne vyššie obstarávacie náklady. Ale aj v tomto prípade platí, že ide o investíciu do prvku so skutočne dlhodobými kvalitami. Ak zoberieme v úvahu aj minimálnu náročnosť údržby a fakt, že tento prvok okrem bezpečnosti vizuálne zmodernizuje priestory, táto sa nakoniec vyplatí vo viacerých smeroch.