Osvetlenie a nábytok do domu a záhrady

Pokiaľ hľadáte spôsob, ako si zútulniť váš dom či záhradu ste na správnom mieste. Pokúsime sa poradiť vám, ako z nie príliš útulnej izby či kúta v záhrade alebo posedenia spraviť to správne miestečko, kde si radi odpočiniete pri kávičke alebo budete vykonávať svoje každodenné činnosti.

květina

Osvetlenie
Ako skvelé osvetlenie môže byť aj obyčajný LED pásik na poličky, na okraj stolu zo spodnej strany alebo do detskej izby.
Ďalšou inšpiráciou môže byť osvetlenie zhotovené z farebných plastových pohárikov a obyčajných žiaroviek na okná. Príprava je jednoduchá. Stačí na dno pohára spraviť menší krížik tak, aby tadiaľ bez poškodenia prešla žiarovka osvetlenia a zároveň tak malý, aby odtiaľ pohár nemohol spadnúť. Vznikne nám jemné a farebné osvetlenie vhodné na párty na dvore alebo len tak do altánku.
Momentálne sú v móde taktiež rôzne lampáše ktoré stačí len niekam zavesiť alebo položiť na stôl, schody a vznikne nám jednoduché romantické osvetlenie.

Záhradný nábytok
V súčasnosti je trendy predovšetkým rušenie hranice medzi interiérom a exteriérom, čo sa týka predovšetkým zariadenia a nábytku. Záhradný nábytok by v tomto prípade mal rozhodne vyzerať ako pohodlné posedenie v obývačke, a to hlavne ak sa nachádza na terase s priamym vchodom do domu. Opticky tento novodobý trend priestor spája do jedného celku.
Preto odporúčame na terasu vhodne naaranžovať pekné a pohodlné kreslo a samozrejme tiež stolík pri ktorom si vychutnáme rannú kávu či aj raňajky pripravené od našej polovičky za našu šikovnosť.
Pokiaľ je ráno na terase veľa priameho slnka, vhodným aj dekoračným prostriedkom môže byť bambusová roleta. V súčasnosti ich cena nie je vysoká a predovšetkým plní svoju funkciu.

osvětlení

Ďalšou možnosťou je tiež presunutie čo najväčšej časti rastlín na terasu. Predovšetkým kvetináče s kvietkami, ktoré nás ráno naplnia pozitívnou energiou na celý deň.
Pokiaľ si trúfate, môžete na svoju terasu umiestniť aj pohodlnú sedačku vyrobenú z euro paliet v divokých farbách. Takéto sedenie je taktiež momentálne v móde a preto sa nemusíte obávať, že ľuďom sa nebude páčiť.

Categories: Nezařazené