Po vlne intríg a ohovárania odstúpil z kandidátky strany SaS Václav Mika

Najbližšie parlamentné voľby sa budú konať 29.februára 2020, no na politickej scéne to vrie už teraz. Začínajú sa rozbiehať kampane jednotlivých strán, získavanie voličov a, samozrejme, aj vznik nových strán. V mnohých tradičných politických zoskupeniach sa striedajú členovia a menia posty, a to sa odráža aj v náladách jednotlivých klubov.Zástupcovia ľudu.jpg

Roztržky kvôli kandidátke
Problémy sa nevyhli ani strane SaS, líder ktorej predstavil kandidátnu listinu s menami ľudí, ktorých si predstavuje po svojom boku v ďalšom období. A tu sa začali rozbroje medzi jadrom, teda pôvodnými členmi strany a novými kandidátmi, ktorí sa na zozname objavili. Medzi nich patrí Václav Mika, bývalý riaditeľ TV Markíza a RTVS. To vyvolalo vlnu ohovárania a intríg, na čo Mika zareagoval odstúpením z kandidatúry. Uviedol to v liste členom strany.

Intrigy ho donútili odstúpiť
Navrhovaný člen Václav Mika oznámil svoje odstúpenie z kandidatúry za poslanca NR SR v nasledujúcich voľbách priamo predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi. V liste to zdôvodnil skutočnosťou, že jeho meno sa stalo problémom pre niektorých členov strany a to zároveň spôsobuje aj spochybňovanie navrhnutej kandidátky. Pocítil na vlastnej koži ohováranie a intrigy, a preto sa takto rozhodol. Je to jeho slobodné a zodpovedné rozhodnutie.

So stranou sympatizuje aj naďalej
Mika v súvislosti týmto dianím povedal, že nič z týchto udalostí nezmení jeho sympatie k SaS, má záujem na úspešnej pozícii strany po voľbách, na tom, aby dokázala byť súčasťou zmien, ktoré Slovensko potrebuje. Na kandidátnej listine, ktorú zostavil líder strany Richard Sulík, bol uvedený pod číslom desať, dvojku pridelil Lucii Ďuriš Nicholsonovej, ktorá je momentálne poslankyňa v Europarlamente a na treťom mieste chcel mať Janu Kiššovú, ale tá to odmietla s odôvodnením, že momentálne sa hlási k takzvanému Demokratickému jadru. Spolu s ňou sa k jadru pridali aj Jozef Rajtár a Ľubomír Galko a vyjadrili sa, že predstavia vlastnú kandidátku.Volebný lístok pred vhodením.jpg

Ako to celé dopadne a kto bude súčasťou parlamentu na ďalšie volebné obdobie sa dozvieme až po februárových voľbách 2020.