Tá najmilšia najdesivejšia hra akú nájdete

Doki Doki Literature Club
Ahoj, tu je Monika! Vitaj v Literárnom klube! Vždy bolo mojím snom urobiť niečo špeciálne z vecí čo milujem. Teraz, keď už si členom klubu, my môžeš s týmto snom pomôcť v tejto roztomilej hre!
Aký prívetivý popis. Na prvý pohľad klasický, pokojný zoznamovací simulátor, s dizajnom na štýl japonských kreslených seriálov. Nikde ani náznak strašidelnosti, alebo niečoho, čo by mohlo kohokoľvek rozrušiť. No na konci popisu je tučným písmom napísaná veta, ktorá sa tam po prvom dojme vôbec nehodí: Hra nie je pre maloletých a osoby ktoré sa ľahko znepokoja. A tým úplným paradoxom je žáner do ktorého sa radí. Psychologický horor. Teraz je vám už asi jasné, že v žiadnom prípade nejde o obyčajný vizuálny „anime“ román, ale niečo oveľa vážnejšie a zaujímavejšie.figúrka kreslenej postavičky.jpg
Vo videohre spoznáte 4 dievčatá – veselá a hlučná Sayori, skvelá, ale často podráždená Natsuki, tichá a zasnená Yuri, no a samozrejme prezidentka klubu, ambiciózna a obľúbená Monika. Všetky majú spoločný cieľ a tým je vytvorenie spoločenstva v ktorom sa budú môcť zaujímať o to, čo majú najradšej. Knihy, príbehy, básne… Príbeh sa začína tým, že sa, hoci nie ste veľkým fanúšikom literatúry, pridáte do ich združenia. Postupne ich spoznávate bližšie a bližšie, pričom si pravdepodobne nájdete tú ktorú preferujete. Na konci každého dňa sa potom snažíte vygenerovať takú báseň, ktorá sa bude najviac páčiť vašej vyvolenej.tmavá klávesnica.jpg
Spočiatku sa nedeje nič akčné, no pomaly si začnete všímať drobné náznaky, buď v podobe podozrivého dialógu, alebo iného grafického prvku. Určite ich zachytíte. Tieto znamenia sa stupňujú a kým sa nazdáte, hra urobí 180° otočku. Nechceme vám však vyrozprávať celý dej, čo sa stane ďalej budete už musieť zistiť samy. Pripravte sa však na chvíle, keď vám prejde mráz po chrbte, a tých nebude málo.
Vyšla len pred 2 rokmi, no svojim príbehom a postavami si stihla získať srdcia mnohých hráčov, a jej hodnotenia zriedka nedosiahnu 5 hviezd, pričom celkovo má vysoko pozitívnych 95%. Je dostupná zadarmo buď priamo na oficiálnej stránke DDLC, alebo na aplikácií Steam, no iba v anglickom či japonskom jazyku. Zároveň je kompatibilná s Windows, Linux aj Mac OS.

Categories: Hry