Všetko pre krásu?

Áno, mnohé ženy sú naozaj schopné obetovať pre to, aby boli oblečené a upravené podľa najnovších trendov čokoľvek. U niektorých to vedie niekedy až k strate vlastnej identity a v snahe podobať sa na niekoho alebo za každú cenu sledovať všetko, čo je práve v kurze strácajú svoje vlastné ja. Niekedy to je vtipné, vidieť dámu v najnovšom in outfite, ktorý jej vôbec nepristane… No častokrát je pohľad na „dokonalosť“, ktorú si takéto dámy berú za svoju až tragický. Vychudnutá postava, potetovaná pokožka, pery napustené botulotoxínom či neprimerane zväčšené prsia sú extrémy, do ktorých sú ochotné ísť ženy len preto, aby vyzerali sexi a stále mlado.
svázaná dívka
Ale nemusíme ani zájsť do extrémov, aby sme si poškodili zdravie s urobili svojmu telu zle, aj keď to nemáme v pláne. I módne vychytávky, ktoré nosíme a používame denne a na prvý pohľad sú neškodné nám nemusia vždy urobiť dobrú službu. Akým veciam sa teda máme vyhýbať alebo ich obmedziť tak, aby nám neublížili?

· úzke nohavice – príliš úzke nohavice sú veľmi sexi najmä na takej postave, ktorá si ju samozrejme môže dovoliť. Uberú nám zopár kíl a vytvarujú skvelé krivky, ktoré zaujmú nejedno mužské oko. Takýto typ nohavíc má ale pri dlhodobom nosení za vinu tvorbu kŕčových žíl a neprekrvenie dolných končatín. Nemusí sa to prejaviť hneď, ale v neskoršom veku by sa vám mohli takéto nohavice vypomstiť.
atraktivní žena nalíčená
· korzety a úzke topy – nosenie korzetov a šnurovačiek nebolo len vecou v starých časoch. Aj dnes sa čoraz viac stretávame s dámami, ktoré sú ochotné pre svoj „osí pás“ nechať sa zošnurovať a stiahnuť do korzetov či úzkych topov, ktoré neraz spôsobujú nevoľnosti, bolesti chrbta či priškripnutie nervov v chrbtovej oblasti.

· vysoké podpätky– asi každá žena má vo svojom botníku minimálne jedny topánky na vysokých podpätkoch. Sú jednoducho symbolom ženskosti vďaka tomu, že na nich pôsobíme štíhlejšie, opticky predlžujú nohy a zdokonaľujú postavu. Ich každodenné nosenie nemusí byť spočiatku problémom, po čase sa ale objavujú veľmi nepríjemné bolesti chrbta, krížov a v neposlednom rade i vybočené palce na nohách, tzv. haluxy.
potetovaná žena nahá
Tieto „neduhy módy“ sú len kvapôčkou v mori z toho, čo sú niektoré ženy ochotné urobiť pre krásu. V prvom rade by sme mali pamätať na to, že móda by mala slúžiť nám a nie my jej. Keď budeme brať všetko s mierou, budeme nielen spokojné samy so sebou, ale i zdravé a spokojné. A o to predsa ide, nie?

Categories: Nezařazené