Zobuďte sa plní energie a života

Ste spokojní s tým, ako sa ráno zobúdzate? Na to, či ste ráno plní energie, alebo sa tackáte ako mátoha, vplýva niekoľko podstatných faktorov. Ak chcete spať tak, aby ste počas noci načerpali dostatok životných štýl, musíte spať správne. Verte, že aj takúto prirodzenú vec, môžete naozaj vykonávať zle.Žena v tme drží pri tele svietiace srdce.jpg
 
Mäkký matrac – únavný matrac
 
Aby ste sa ráno zobudili naozaj čerství, potrebujete spať na vhodnom povrchu. Mäkký matrac, však za taký určite nemôžeme označiť. Zabudnite na to, že sa vám na takom matraci bude ležať dobre. To sa bude každému. Veď je taký mäkučký a príjemný. Poznáte to známe príslovie, že nie všetko čo sa blyští, je zlato? Presne to platí pri matracoch. Aby ste sa ráno cítili ako znovuzrodení, potrebujete tvrdý matrac.
Tvrdý matrac zabráni tomu, aby sa vaše telo počas spánku dostávalo do neprirodzených a nezdravých polôh, postará sa taktiež o to, aby ste sa v noci zbytočne neprehadzovali. Prehadzovanie, rovná sa únava, takže sa nedivte tomu, že ste ráno unavení ako pes.
 
Aj v noci potrebujete dýchať
 
Druhá vec, ktorá je veľmi dôležitá, je vzduch vo vašej spálni. Bude sa vám to možno zdať zvláštne, no je to pravda. Aj o tom, ako sa vám v noci dýcha, do veľkej miery rozhoduje váš matrac. Samozrejme, bez otvoreného okna a dobre vyvetranej miestnosti to nepôjde. Na matraci sa však zachytáva množstvo prachu, takže ak ho pravidelne nevysávate a neprášite. Nie je nič divné na tom, že budete mať ráno pocit, že máte v pľúcach prachový betón. Takže vetrať, vysávať a prášiť vždy, keď to ide.Žena sedí na posteli zabalená v plachte a tvári sa prekvapene.jpg
 
Hlava na pravom mieste
 
Hlavu musíte mať na pravom mieste. Teda lepšie povedané, nemala by vám padať doprava ani doľava, ale byť pekne zarovno s vašou chrbticou. O to sa postará kvalitný anatomický vankúš. Ten by nemal byť príliš vysoký, ani príliš nízky a mal byt kopírovať tvar vašej hlavy i krčnej chrbtice.